Pracownia i zespół

Mozaiką sakralną zajmujemy się od 12 lat. Od 2005 roku jako Studio Mozaiki projektujemy, wykonujemy i montujemy mozaiki wewnętrzne i zewnętrzne, przede wszystkim dla pomieszczeń kościelnych. Specjalizujemy się w ściennych i posadzkowych mozaikach wielkoformatowych z efektownego szkła weneckiego. Do skorzystania z naszych usług zachęcamy nie tylko księży, ale i architektów projektujących wnętrza obiektów sakralnych.

Sztuka sakralna tworzona z pasją

Nasza pracownia to zgrany zespół tworzony przez ludzi pochłoniętych i zafascynowanych techniką mozaikową i nieustannie zgłębiających jej tajniki. Za projekty i wykonanie mozaik szklanych, odpowiadają absolwenci renomowanych uczelni artystycznych, w tym Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, oraz posiadające specjalizacje z technik ściennych. O jakości naszych usług świadczą także uzyskane certyfikaty udziału w instruktażu praktycznego stosowania materiałów firmy Sapro, które wykorzystujemy podczas montażu.

Nasze osiągnięcia

Doświadczenie dawnych mistrzów

Zajmujemy się dystrybucją szkła weneckiego i współpracujemy ze znanymi włoskimi firmami z długoletnimi korzeniami, specjalizującymi się w produkcji masy szklanej używanej do układania mozaik. Dzięki używanym w Studiu Mozaik materiałom mamy pewność, że do naszych klientów trafia produkt o wyjątkowej estetyce i niebywałej wytrzymałości. By odpowiedzieć na oczekiwania stawiane przed nami przez sztukę sakralną, korzystamy zarówno ze znanych od pokoleń, historycznych technik, jak i dopasowujemy do dostępnych obecnie możliwości w zakresie mozaikarstwa.

Najwyższy poziom realizmu

W Studiu Mozaiki używamy wyłącznie atestowanych i oryginalnych materiałów od lat produkowanych we włoskich hutach. Nigdy nie sięgamy po tańsze, zamienniki, dzięki czemu nasze prace cechują się wysokim stopniem realizmu. Nie sprzedajemy „kota w worku” – oferujemy Państwu wgląd w proces twórczy dzieła na każdym jego etapie.

Kompleksowa obsługa od projektu, przez realizację do montażu to wygodne rozwiązanie dla poszukujących wysokiej jakości, terminowych usług w konkurencyjnej cenie. Do współpracy zapraszamy księży i projektantów wnętrz kościelnych. Zachęcamy do kontaktu.